Łódź, Wrocławska 8
+42 617-11-89
sczpsynapsis@gmail.com

Pracownicy Naszej Poradni

IZABELA TRZMIEL

Lekarz psychiatra.
Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim w Łodzi. Od 1979 roku pracowała w Szpitalu im. J.Babińskiego w Łodzi (od 1981 roku praca na oddziale żeńskim i męskim). II stopień specjalizacji z zakresu psychiatrii uzyskała w 1990 roku. Była wieloletnim ordynatorem w w/w Szpitalu. Obecnie pracuje w opiece ambulatoryjnej. Zajmuje się pacjentami z zaburzeniami psychicznymi: depresja, choroby psychiczne, zaburzenia wieku podeszłego, zaburzenia emocjonalne, uzależnienia.

NINA ŻYNKOWSKA-KASPRZAK

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii odbywała w Centralnym Szpitalu Klinicznym Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2016 r. Posiada tytuł specjalisty. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w poradniach zdrowia psychicznego oraz ośrodku leczenia uzależnień. Nadal wytrwale się szkoli na warsztatach i konferencjach. W czasie wolnym nie usiedzi w miejscu i zwykle sprawdza miejsca, w których jeszcze nie była.

CECYLIA SMUG

Specjalista Psychiatra. Doktorat obroniła w 2012 roku, temat pracy – czynniki wpływające na liczne hospitalizacje osób chorych na schizofrenię.
Poświęca dużo czasu pacjentowi, z zaangażowaniem słucha, zbiera dokładny wywiad.
Szczególną uwagę zwraca na chorobę afektywną dwubiegunową, jednak leczy wszystkie zaburzenia z jakimi zgłaszają się pacjenci: zaburzenia depresyjne, lękowe, psychotyczne, uzależnienia, zaburzenia snu, obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenia u „srebrnego pacjenta” (przez niektórych zwanego seniorem, ale srebrny wiek to szersze pojęcie).
Sprawuje opiekę w ramach wizyt domowych, pracuje w Zespole Leczenia Środowiskowego

JUSTYNA OWCZAREK-SKONECZNA

Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej. Psycholog.
Ukończyła 4-letni Podyplomowy Kurs Psychoterapii atestowany przez SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego organizowany przez Polski
Instytut Ericksonowski. Ma za sobą szereg szkoleń m.in. z zakresu psychoterapii osób z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi, pracy z osobami o zaburzonej osobowości, pracy z traumą, z żałobą, psychoterapii par i rodzin, pracy z osobami doświadczającymi problemów z odżywianiem, z natrętnymi myślami i czynnościami, przewlekłym stresem.
Od kilkunastu lat pracuje w zawodzie psychoterapeuty integrując dorobek różnych nurtów terapeutycznych, ze szczególnym uwzględnieniem podejścia ericksonowskiego i humanistycznego. Regularnie superwizuje swoją pracę.


W latach 2018-2023 była członkinią Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej (obecnie jest członkinią Komisji ds.Zawodu Psychoterapeuty PTPI) oraz delegatką z ramienia PTPI w Polskiej Radzie Psychoterapii. Jest nauczycielką psychoterapii.

MAGDALENA SENDACKA

Doświadczona psychoterapeutka, specjalizująca się w nurcie integracyjnym ze szczególnym uwzględnieniem nurtu humanistycznego, posiada bogate wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Ukończyła czteroletnią Szkołę Psychoterapii, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, w Ośrodku INTRA w Warszawie. Wcześniej zdobyła także doświadczenie w rocznym Programie Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.
Z magisterium socjologii na koncie, jej praca obejmowała różnorodne instytucje, takie jak Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych CSK Umed, Fundacja Centrum Praw Kobiet, oddział dzienny ogólnopsychiatryczny MKK Trimed w Łodzi, a także udział w projektach unijnych i prywatnych poradniach.
Jako terapeutka, skupia się na pracy indywidualnej z osobami dorosłymi, stale poddając się superwizji w celu utrzymania wysokich standardów profesjonalizmu. Jej podejście uwzględnia holistyczne podejście do terapii, oparte na zrozumieniu kontekstu społecznego i kulturowego, co sprawia, że jej usługi są kompleksowe i skierowane na wszechstronne wsparcie klientów.

ANNA ADAMIAK-TAZBIR

Psycholog,
psychoterapeutka SNP PTP w trakcie certyfikacji. Ukończyła 4,5 letnie specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Stale doskonali się zawodowo, bierze czynny udział w konferencjach i warsztatach. Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Miłośnik przyrody, aktywności w plenerze i terapii zajęciowej.

ANNA STEFANIAK

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej SWPS, psycholog, certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – certyfikat nr 920. Ukończyła 4,5 letnie specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Kurs Psychoterapii atestowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Oba całościowe szkolenia były organizowane przez Polski Instytut Ericksonowski. Zrealizowała program Całościowego Szkolenia z Terapii Ericksonowskiej – CURICULLUM. Posiada rekomendacje Polskiego Instytutu Ericksonowskiego. Ukończyła Podyplomowy Kurs Arteterapii, posiada certyfikat ukończenia szkolenia ,,Psychoterapia osób z diagnozą schizofrenii”. Wierzy, że każdy człowiek posiada w sobie potrzebne zasoby i umiejętności do rozwiązania problemów, jeżeli ich nie wykorzystuje oznacza, że potrzebuje odnaleźć do nich drogę.

ANNA GRABKA

Psychoterapeuta, psycholog.
Ukończyła 4-letni Podyplomowy Kurs Psychoterapii atestowany przez SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi, 3-letni kurs pracy z traumą metodą Somatic Experiencing uzyskując certyfikat terapeuty SE, roczny kurs Neuroaffective Porsonality Development oraz Podyplomowy Kurs Arteterapii.
Odbyła szkolenia m.in. z zakresu psychoterapii osób z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, czy psychosomatycznymi, psychoterapii par i rodzin, z wykorzystaniem metod pracy opartych na historii rodziny jakim jest genogram, pracy z osobami o zaburzonej osobowości, czy doświadczającymi problemów z odżywianiem.
W swojej pracy integruje dorobek różnych nurtów terapeutycznych, ze szczególnym uwzględnieniem podejścia ericksonowskiego. Regularnie superwizuje swoją pracę.

PATRYCJA KAŹMIERSKA

Zajmuje się szeroko rozumianą pomocą psychologiczną (indywidualną i grupową), w tym poradnictwem, wsparciem psychologicznym, interwencją kryzysową oraz psychoterapią. Prowadzi również treningi i warsztaty rozwoju osobistego dotyczące m.in. asertywności, efektywnej komunikacji, radzenia sobie ze stresem i wzmacniania poczucia własnej wartości.
W pracy terapeutycznej pracuje w podejściu integracyjnym z szczególnym uwzględnieniem podejścia humanistycznego, psychodynamicznego i Gestalt.
Często trudności, które napotykamy w życiu i towarzyszące nam cierpienie ciężko rozwiązać bez profesjonalnej pomocy. Pomoc psychologiczna pomaga przezwyciężyć trudności, uporać się z kryzysem, daje wsparcie i pomaga nauczyć się czerpać satysfakcję z życia.
Kwalifikacje: szkoła psychoterapii INTRA rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, kurs trenerski, szkolenia z diagnozy DSM-IV, kurs psychoterapii krótkoterminowej, magister psychologii Uniwersytetu Łódzkiego

MONIKA TOŁSTOW-POTERAŁA

Jest psychologiem i psychoterapeutką, absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła 4,5-letnie specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim, które posiada rekomendacje Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła również Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia w Warszawie oraz warsztaty doszkalające w Polskim Instytucie Ericksonowskim, Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie, Szkole Terapii Psychosomatycznej, Instytucie Psychologii Zdrowia, a także szkolenia pod patronatem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Swoje długoletnie doświadczenie zawodowe zdobyła współpracując z następującymi placówkami: NZOZ MKK Trimed, II Miejski Szpital im. Rydygiera w Łodzi, Centrum Medyczne Po Moc, Fundacja CPK w Łodzi, Fundacja Pomocy Rodzinie OPOKA w Łodzi, Ośrodek Leczenia Nerwic i Depresji Tromedic w Łodzi, a także z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego w Łodzi. Od lat wspiera pacjentów i ich rodziny na oddziałach onkohematologicznych w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickej w Łodzi, obecnie pracuje również w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Synapsis w Łodzi. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Regularnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, a pracę psychoterapeutyczną poddaje regularnej superwizji w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Pracuje głównie w nurcie terapii Ericksonowskiej z wykorzystaniem elementów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i EMDR. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych, terapię rodzinną i terapię par. Obszarem jej pracy terapeutycznej są zaburzenia lękowe, zaburzenia psychosomatyczne, depresja, trudności w relacjach międzyludzkich, trudności w podejmowaniu decyzji życiowych. Ważną częścią jej pracy jest również obszar kryzysów życiowych oraz praca z osobami przewlekle chorymi i wsparcie w żałobie.

JÓZEF MAJEWSKI

Certyfikowany terapeuta środowiskowy (Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcja Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji), pedagog, teatrolog, w trakcie całościowego szkolenia I stopnia psychodramy wg Moreno organizowanego przez Polski Instytut Psychodramy

MAŁGORZATA PIETRAS-MROZICKA

Jest psychoterapeutką psycholożką i psychodietetyczką.
Pracuje w nurcie integracyjnym: systemowo-ericksonowskim. Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i rodzin. W pracy z pacjentami korzysta z dorobku różnych nurtów terapeutycznych, dopasowując je do indywidualnych potrzeb pacjenta. Bliskie jest jej podejście systemowe, narracyjne, terapia koherencji, akceptacji i zaangażowania oraz praca z ciałem i poprzez ciało w psychoterapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Poszerza swoje umiejętności i warsztat pracy uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach o zasięgu międzynarodowym. Jest certyfikowaną terapeutką Resources Therapy® a szkolenie odbyła u twórcy metody Profesora Gordona Emmersona. Ukończyła także m.in. Roczne Seminarium Psychodynamiczne w Łódzkim Centrum Psychodynamicznym, warsztaty z zakresu NARM (NeuroAffective Relational Model) „Miłość i Seksualność, warsztaty z Psychoterapii Tańcem i Ruchem, Metody Feldenkreisa oraz inne szkolenia organizowane przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi oraz Katowicki Instytut Psychoterapii m.in. z zakresu: zaburzeń odżywiania i trudnej relacji z jedzeniem, terapii par i rodzin, terapii depresji i zaburzeń lękowych, terapii następstw stresu, traumy, psychosomatyki, psychodietetyki.
Jest członkinią Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego a także Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, z którym współpracuje, prowadząc warsztaty i szkolenia w zakresie psychoterapii i psychodietetyki. Naukowo zajmuje się badaniem świata społecznego osób doświadczających choroby dietozależnej.

Skip to content